Miller CTC (Construction, Trade & Consultancy), 1967 yılında kurulan Miller Holding’in inşaat sektörüne yatırım yapma ve Sahra Altı Afrika’ya açılma kararı almasının ardından Mert Mildon, Can Mildon ve Onur Özalp’in ortaklığıyla İstanbul’da kurulmuştur.

Mert Mildon’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Miller Holding; 300 milyon TL’yi aşan yıllık cirosu, 500 kişiyi aşan çalışan sayısı ile kurulmuş olduğu Çanakkale’nin ardından, Türkiye’nin de büyük şirketleri arasında yerini almıştır. Bugün itibariyle grubun Miller Oto, Miller Akaryakıt, Miller Yapı, DM Yatırım İnşaat, Miller Car Rental, Miller&Flama Denizcilik, Miller Gıda, Miller Havacılık ve Petropark A.Ş. markalarıyla faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Onur Özalp’in 2005 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet gösteren yerli ve çok uluslu şirketlerde edinmiş olduğu tecrübe ve sahip olduğu ilişkilerin; Miller Holding’in sahip olduğu mali imkanlar, uzun yıllara dayanan başarılı firma geçmişi ve marka bilinirliği ile birleşmesinin yaratacağı sinerji ile, Miller CTC kısa vadede Türkiye ve yurt dışında başarılı projelere imza atmayı kendisine hedef olarak seçmiştir.

Şirket öncelikli olarak Türkiye ve Sahra Altı Afrika’da inşaat, ticaret ve danışmanlık faaliyetleri yürütmektedir.

Vizyonumuz

Geleneksel ticari anlayışın vermiş olduğu tecrübe ve gücü; günün gereklilikleriyle birlikte modernize edip bulunduğu alanlarda güvenilir ve güçlü bir isim olmak en öncelikli vizyonumuzdur.

Misyonumuz

Amacımız, Miller CTC’yi başarıya ulaştırmak olduğu kadar, tüm iş ortaklarımız ve müşterilerimizi de içine alan, güvene dayalı bir memnuniyet ortamını sağlamaktır.

Bizler, Miller CTC olarak hızlı düşünür, tüm şartları değerlendirir ve stratejimizi sonuca dayalı şekilde planlarız. Başarının bu şekilde geleceğine inanırız.

Değerlerimiz

Karşılıklı güven üzerine kurulmuş olan Miller CTC olarak en önemli değerimiz güvenilirliktir. Güvenilirliği sağlayan başlıca değerlerin; dürüstlük, çalışkanlık ve iş ahlakına sahip olmak olduğuna inanırız.