Mert Mildon’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Miller Holding; 300 milyon TL’yi aşan yıllık cirosu, 500 kişiyi aşan çalışan sayısı ile kurulmuş olduğu Çanakkale’nin ardından Türkiye’nin de büyük şirketleri arasındaki yerini almıştır.

Holding’in ilk şirketi; Miller Oto Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1967 yılında Muhsin Turhan Mildon tarafından Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurulmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parçası ve Good Year lastikleri satışıyla başlamıştır.

Bugün itibariyle holdingin Miller Oto, Miller Yapı, Miller CTC, DM Yatırım İnşaat, Miller Car Rental, Miller&Flama Denizcilik, Miller Gıda, Miller Havacılık, Miller Akaryakıt  ve Petropark A.Ş. markalarıyla faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Miller Holding, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda büyüme planlarını yapmıştır. Kendisi büyürken çevresine de katkılarını artıran Miller Holding, yer aldığı sektörlerde her zaman en üstte ve en iyi olmayı kendisine prensip edinmiştir.

0

yıllık tecrübe

0

milyon TL/yıl ciro

0

çalışan

Grup Şirketleri

Miller Holding’in ana firması olan Miller Oto Ticaret ve Sanayi A.Ş. 1967 yılında Muhsin Turhan Mildon tarafından Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurulmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parçası ve Good Year lastikleri satışıyla başlamıştır.

1975 yılında faaliyete başlayan Petrol Ofisi akaryakıt istasyonu ile şirket akaryakıt sektörüne girmiştir. Akaryakıt istasyonları 18 adet Petrol Ofisi 2 adet Opet olmak üzere toplam 20 adet tesis ile İstanbul ve Çanakkale’de hizmet vermektedir. Miller Holding, 2009 yılında İstanbul’da başlattığı akaryakıt istasyon faaliyetlerine 7 adet modern tesisiyle devam etmektedir.

Çanakkale Gelibolu bölgesinde ise; tüm yol ihtiyaçlarını en pratik şekilde karşılayan, sosyal aktiviteleriyle ön plana çıkan hizmetleri ile devamlılığını sağlamaktadır. 95 milyon litre satış kapasitesi ile Türkiye’nin perakende de en çok akaryakıt satan ilk 5 istasyonundan birisidir.

Holding; 1986 yılında Tofaş Ana Bayiliğini alarak Fiat markasının Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça satışına başlamıştır. Halen Çanakkale, Gelibolu ve Biga’da Fiat Ana Bayiliği devam etmektedir.

Miller Oto Web Sitesi

2012 yılının sonunda Çanakkale’de residence hayatının başlangıcını yapan Miller Style ile inşaat sektörüyle tanışan Miller Grubu, projede 128 adet yüksek nitelikte lüks konut inşaatını tamamlamıştır.

Miller Style projesini takiben Miller Vista ve Miller Corner projelerine başlayan şirket; lüks konut, müstakil evler ve residence tarzındaki çalışmalarla başarılı olmuştur. Yatırımların en üst düzeyde değerlendirildiği ve yönlendirildiği Miller Yapı, yakın gelecekte İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakaları’nda gerçekleştireceği konut projeleriyle öne çıkmayı planlamaktadır

Miller Yapı Web Sitesi

Otomobil kiralama sektöründe de faaliyet gösteren şirket, Miller Car Rental ismiyle izlediği kalite politikasıyla otomobil kiralama pazarında kendi bölgesinde lider konumdadır.

Miller Car Rental Web Sitesi

Miller Holding, Miller&Flama Denizcilik şirketiyle denizcilik sektöründe uluslararası taşımacılık, brokerlik ve chartering hizmeti vermektedir. Şirketin ilk gemisi 2.650 DWT’lik M/V Turhan Mildon isimli kuru yük gemisidir. Temmuz 2008’de Miller&Flama filosuna katılan ikinci gemi ise 3.500 DWT kapasitesindedir ve M/V M.Turhan Mildon ismini taşımaktadır. 2011 yılında faaliyete alınan Çanakkale Ayna Denizcilik A.Ş. bünyesinde 7.000 DWT kapasitesinde bulunan “Leader Çanakkale” de dünya denizlerinde hizmet vermektedir.

Miller&Flama Denizcilik Web Sitesi

Miller Holding, 2014 yılında Doğanlar Holding ortaklığıyla bir helikopter alarak havacılık sektörüne girmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle dünya küçülse de, bu hıza ayak uydurmak amacıyla insanların seyahat ihtiyaçları da zaman kısıtı nedeniyle hızlı bir arzın gerekliliğini artırmaktadır. Bu ihtiyacın bir yansıması olarak, havacılık sektörünün yakın zamanda gelişeceğine inanan grup, yakın gelecekte özel bir jeti de filosuna katmayı planlamaktadır.

Miller Grubu; 2009 yılında Opet markası ile İstanbul Orhanlı semtinde Petropark ismiyle bir akaryakıt istasyonu açmış ve başarılı bir şekilde işletmeye devam etmektedir.